Városlista
2025. augusztus 13, szerda - Ipoly

Hírek

2012. Szeptember 03. 20:12, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

A veszélyben lévő újszülöttek ellátását fejlesztik a Zala Megyei Kórházban

A veszélyben lévő újszülöttek ellátását fejlesztik a Zala Megyei Kórházban

A koraszülöttek és az intenzív ellátásra szoruló újszülöttek gyógyítását szolgáló fejlesztés kezdődik mintegy 187 millió forintból a Zala Megyei Kórházban - tájékoztatta az intézmény hétfőn az MTI-t.

A közlemény szerint az európai uniós forrásból és a magyar állami támogatásból megvalósuló fejlesztés költségeiből 168 millió forintot fedez az uniós és az állami hozzájárulás. A perinatális intenzív centrum fejlesztése során kórtermeket újítanak fel, valamint új informatikai és orvostechnológiai eszközöket szereznek be.
A Zalaegerszegen kívül Keszthely, Nagykanizsa és Marcali térségét is ellátó intézményben a koraszülöttek és az intenzív ellátásra szoruló csecsemők életesélyeit növeli a beruházás. Az új eszközök és az informatikai rendszer a kis súlyú koraszülöttek és a súlyos beteg újszülöttek gyógyítását, gyógyulását, a magas színvonalú szakmai munkát segíti, és csökkenti a működési költségeket is. A fejlesztés várhatóan 2013 márciusában fejeződik be.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 13. 08:18, szerda | PR

Strandkaják, bicikli és tüdőpumpa

így élik túl a nyugdíjkihívás második hetét a fiatalok

2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld

Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt

Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.