Városlista
2026. március 13, péntek - Krisztián, Ajtony

Hírek

2017. Április 20. 07:27, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A versenyképesség javításáról tart vitát az Országgyűlés

A versenyképesség javításáról tart vitát az Országgyűlés

Az Országgyűlés ma nyolc kormányzati előterjesztés általános vitájával folytatja ülését, egyebek mellett terítékre kerülnek az ország versenyképességének javítását célzó javaslatok is.

Az ülésnap reggel 9 órakor a külügyi igazgatási tárgyú törvények, valamint a tartós külszolgálat ellátásához kapcsolódó egyéb törvények módosításáról szóló vitával kezdődik, majd a Magyarország versenyképességének javítását célzó változtatások kerülnek terítékre.

Ezt követően kezdik tárgyalni a hivatalos statisztikáról szóló törvény végrehajtásával összefüggő módosításokat, továbbá az egyes állami tulajdonú ingatlanok ingyenes egyházi tulajdonba adásáról szóló előterjesztést is.

Szintén általános vitát tartanak az elektronikus hírközlési törvény módosításáról, valamint a megújuló energia közlekedési célú felhasználásának további előmozdítását célzó indítványról is.

A parlament jövő hétfőn, kérdésekkel és azonnali kérdésekkel fejezi be ülését.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.