Városlista
2025. február 9, vasárnap - Abigél

Hírek

2011. Október 24. 07:21, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A végtörlesztés a befektetési alapok vagyonát is apaszthatja

A végtörlesztés a befektetési alapok vagyonát is apaszthatja

A kedvezményes devizahitel-végtörlesztés erőteljesen morzsolja majd a lakossági megtakarításokat, így a nyugdíjpénztári vagyonátadás után a befektetési alapokból is újabb összegek áramlanak majd ki.

A Pioneer Alapkezelő szerint az idei visszaváltások elsősorban a pénzpiaci, a kötvény-, valamint a nyíltvégű ingatlanalapokat apaszthatja 100 milliárd forint körüli összegben. A részvényalapok vagyona valószínűleg kisebb mértékben fogy majd, mert a tőzsdei árak esése miatt jelentős veszteséget realizál az, aki most száll ki egy ilyen alapból. Kevésbé veszélyezteti a soron kívüli visszaváltás a tőke- és hozamvédett alapokat is, ezeknél ugyanis a tőkevédelem a futamidő végére szól, az idő előtti visszaváltás viszont árfolyamveszteséggel járhat.

A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) adatai szerint a szövetség tagjai szeptember végén 479 hazai befektetési alapban összesen 3.478 milliárd forintot kezeltek. A befektetési alapok vagyonának közel fele pénzpiaci és kötvényalapokban van.

A Pioneer Alapkezelő várakozása szerint 2012-től már megindulhat egy lassú növekedés a befektetési alapok vagyonában. A várakozásokat azonban hűti, hogy romlottak a magyar gazdaság növekedési kilátásai, sőt a recesszió sem zárható ki teljesen, ezért nem keletkezik majd jelentős, megtakarítható jövedelem-többlet.

A közlemény arra is felhívja a figyelmet, hogy egy esetleges kamatemelés után a befektetési alapok közül a pénzpiaci alapok helyzete nehezebb lesz, mert bár az emelkedő kamatszint egyformán javítja az alappal és az új betéttel elérhető hozamot, a pénzüknek helyet keresők a betétek jövőbeli kamatígéretét vetik majd össze a pénzpiaci alapok múltbeli teljesítményével, amiből időlegesen a betétek kerülhetnek ki győztesen.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 09. 09:51, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2025. Február 09. 09:50, vasárnap | Belföld

MOHU: a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros

A hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros – közölte a MOHU szombaton az MTI-vel.

2025. Február 09. 09:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: tegnap mi voltunk az eretnekek, ma mi vagyunk a mainstream

Tegnap mi voltunk az eretnekek, ma mi vagyunk a mainstream. Tegnap azt mondták, mi vagyunk a múlt, ma már mindenki látja, hogy mi vagyunk a jövő.

2025. Február 09. 09:42, vasárnap | Belföld

Újabb épületek születtek újjá a Budai Várban

Újabb állomásához ért a Budai Vár újjáépítését célzó Hauszmann program - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) pénteken az MTI-vel.