Hírek
2021. Október 06. 18:05, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A védőoltás fontosságára hívja fel a figyelmet a FIFA
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) sürgeti, hogy a játékosok mielőbb oltassák be magukat a koronavírus ellen.
Az insidethetgames.biz híre szerint a felhívással azért állt elő a FIFA, mert aggasztja, hogy a világ legerősebb bajnokságaiban alacsony a védőoltást eddig felvevők aránya. A szövetség közleményében úgy fogalmazott, hogy "támogatja az Egészségügyi Világszervezet álláspontját: a biztonságos, tisztességes és méltányos hozzáférés minden országban kritikus fontosságú", hozzátéve ugyanakkor, hogy a futballistáknak nincs elsőbbségük másokkal szemben az oltás megkapását illetően.
A FIFA üdvözölte a Premier League és a brit kormány között létrejött megállapodást, amely lehetővé teszi, hogy a teljesen oltott játékosok a vörös listás, vagyis a pandémia által leginkább sújtott országokba is elutazhassanak. A legfrissebb adatok szerint a húszcsapatos angol élvonalban hét olyan klub van, ahol a játékosok több mint a fele teljesen oltott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld
Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében
Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.
2026. Március 13. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az olajbevételnél fontosabb az iráni atomfegyver megakadályozása
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
