Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2020. Április 10. 06:29, péntek | Belföld
Forrás: mti

A járvány terjedésével mindenhol megjelentek a csalók

A járvány terjedésével mindenhol megjelentek a csalók

A járvány terjedésével mindenhol megjelentek a koronavírusos csalók, akik elsősorban pénzt, személyes adatokat és internetes jelszavakat akarnak kicsikarni áldozataikból - hangzott el az M1 csatornán.

Magyarországon is vannak ilyen esetek, a rendőrség a napokban fogta el azt a két budapesti szélhámost, akik az interneten kínáltak szájmaszkokat, a pénzt előre kérték átutalással, de végül nem szállítottak ki semmit - emlékeztettek.

Németh Ágnes, az Országos Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési osztályának vezetője azt mondta, ha egy hiányárut nagyon jó áron ajánlanak az interneten, nagyon sokszor csalásról van szó. Érdemes utánanézni a weboldalnak, az idősebbeknek akár kérni az unkák, gyermekek segítségét ebben.

A csalások típusai nem változtak, csak az emberek aktuális félelmével összecsengő kontextusban jelenek meg - mondta Németh Ágnes.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk