Hírek

2023. Március 05. 07:22, vasárnap | Sport
Forrás: mti

A címvédő Verstappené az idénynyitó pole pozíció

A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte az idénynyitó Forma-1-es Bahreini Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az első helyről.

A 25 éves pilótának ez pályafutása 21. pole pozíciója, mellőle ráadásul csapattársa, a mexikói Sergio Pérez startolhat majd a második pozícióból.

A harmadik rajtkockát a tavaly összetettben második Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője foglalhatja el, márkatársa, a spanyol Carlos Sainz Jr. pedig a negyedik kockából kezdheti majd meg a szahíri viadalt.

A hétszeres vb-győztes brit Lewis Hamilton (Mercedes) csak hetedik lett az időmérőn, míg a kétszeres világbajnok spanyol Fernando Alonso ötödikként zárt az Aston Martinnal.

Az 57 körös Bahreini Nagydíj vasárnap 16 órakor kezdődik.