Hírek
2012. Március 28. 09:03, szerda |
Helyi
Forrás: balaton.vehir.hu
A balatoni komp szombattól tavaszi menetrend szerint közlekedik
A balatoni komp szombattól a tavaszi menetrend szerint közlekedik Szántód és Tihany között -
- tájékoztatta Szabó Zsolt, a Balatoni Hajózási Zrt. központi állomásfőnöke az MTI-t kedden.
A komp március 31-től Szántódról 7:00 és 19:00 óra között, Tihanyból 7:30 és 19:30 között, óránként közlekedik.
Szabó Zsolt beszámolója szerint a balatoni komp forgalma az első hónapokban valamivel kedvezőbben alakult, mint az egy évvel korábbi, hasonló időszakban. Szerinte az emelkedő benzinárak miatt jobban megéri komppal átkelni a vízen, mint nagyot kerülni a tó körül.
A hétvége két napja alatt ezer jármű (autó, busz, motor és bicikli), valamint 2400 utas kelt át Szántód és Tihany között. Hétköznap most átlagosan napi 250 jármű és mintegy 500 utas utazik a balatoni komppal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
